O tvůrcích

Hlavní produkční štáb, Poslední let Petra Ginze

Hlavní produkční štáb, Sandy Dicksonová, Churchill Roberts, Cindy Hillová
a Cara Pilsonová, jsou profesionální filmaři a univerzitní učitelé, kteří spolupracují dvacet let na produkci vlastní tvorby pro vysílání v USA i dalších zemích a distribuci a promítání na filmových festivalech a v muzeích, ale také učí začínající tvůrce dokumentárních filmů.

Jejich filmy podporují instituce National Endowment for the Arts, National Endowment for the Humanities,The Corporation for Public Broadcasting, Freedom Forum, Jerome A. Yavitz Foundation, Eugene and Emily Grant Family Foundation a North Carolina Humanities Council. Dvakrát získali cenu Erika Barnouwa, kterou uděluje Organizace amerických historiků, za mimořádný historický dokument. Pět jejich dokumentů bylo zařazeno do celostátního vysílání televizní sítě PBS a jeden z nich měl premiéru v rámci kritiky ceněného dokumentárního seriálu Independent Lens (Nezávislý objektiv). Jejich filmy se promítaly ve Smithsonově muzeu americké historie a v Centru Martina Luthera Kinga, Jr. a získaly na filmových festivalech cenu za nejlepší celovečerní dokumentární film a cenu diváků.

V poslední době se jejich film Angel of Ahlem promítal v Polsku v rámci mezinárodní akce k připomenutí holokaustu. Tento film byl také vybrán do distribuce amerického Národního centra pro židovský film (National Center for Jewish Film).

John Califra, hudební skladatel filmu Poslední let Petra Ginze, skládá hudbu
k dokumentům a dramatickým a animovaným celovečerním filmům, z nichž některé získaly ceny Oscar a Emmy.

Tým animátorů Portland Studios se podílel na dokumentu Operation Homecoming který byl nominován na Oscara. Hlavním ilustrátorem Posledního letu Petra Ginze je Cory Godbey. Ilustruje obrázkové knihy a obálky pro celou řadu nakladatelství jako Oxford University Press, Random House a Thomas Nelson. Přispívá do populárních antologií grafických románů Flight. V poslední době svými ilustracemi vzdal hold 
Maxovi a maxipříšerkám Maurice Sendaka. Výběr z jeho díla byl vystaven v prestižní galerii Nucleus, kde Cory Godbey působil jako hostující kurátor. Objevil se také v ročence Society of Illustrator’s Annual 50.

Mary M. Daltonová má na starosti distribuci Posledního letu Petra Ginze do škol 
a veřejnosti. Její poslední film Martha in Lattimore se dostal do oficiálního výběru festivalu SILVERDOCS. Zvláštní televizní verzi tohoto filmu také distribuovala do veřejných televizních stanic National Educational Telecommunications Association (NETA).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *